Öğrenci Toplulukları


Öğrenci topluluklarımız öğrencilerimizin girişimleri ile kurulan yapılar olarak kampüs hayatının ayrılmaz bir parçasıdır.  Öğrencilerimizin derslerinin yanı sıra ilgi alanlarına göre, boş zamanlarını değerlendirebilecekleri,  yetenek ve kişiliklerini geliştirebilecekleri ortamlardır. Ortak hayalleri, hobileri ve merakları olan öğrencilerimizi buluşturan öğrenci toplulukları, öğrencilerimizin sosyal ağlarının oluşması ve gelişmesine de önemli katkılar sunmaktadır. Öğrencilerimiz, gerçekleştirdikleri etkinlikler çerçevesinde takım çalışması yetkinliklerini geliştirir, zaman yönetimini öğrenir ve proje geliştirme gibi beceriler elde ederler. Her öğrencimiz birden fazla öğrenci topluluğuna üye olabilmekte ve sınırsız etkinliklerden faydalanabilmektedir.
 

Üniversitemizde faaliyet gösteren topluluklara sosyal medya hesaplarından ulaşabilir, kendileri ile tanışabilir ve etkinliklerinden haberdar olabilirsiniz.


ASİL TOPLULUKLAR

İçerik

İstanbul Ticaret Üniversitesi Bankacılık ve Finans Topluluğu olarak temel hedefimiz; banka ve finans sektörü için güncel etkinlikler düzenleyerek, öğrencileri çağın gerekliliklerine hazırlamaktır. Bu anlamda organize edilen saha gezileri, teknik eğitimler ve alanında uzman isimlerin konuk olduğu sohbetler ile öğrenciler profesyonel hayata yönelik erkenden bilgi edinirler. Kurulduğu günden beri her daim nitelik ve nicelik bakımından kendini geliştiren, uluslararası üne sahip akademisyenlerin ve sektörde kendini kanıtlamış profesyonellerin yer aldığı, adından söz ettiren organizasyonlar düzenleyen Bankacılık ve Finans Topluluğu, üyeleri arasında takım ruhunun, etkili iletişimin, çalışma azminin, bir adım daha ileri gitme isteğinin ve haklı başarıdan sonra eğlence anlayışının sarsılmaz bir sembolü haline gelmiştir.
Instagram: ticaretbfk

Topluluğumuz, “Ekonomi birimlerine ve öğrencilere katkı” olarak belirlediği misyonu doğrultusunda, “En iyisi olmak” felsefesi çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Borsa ve Yatırım Topluluğu kuruluş sürecinden bu yana profesyonel bir kimlikle ilerlemeyi planlayıp, yaptığı etkinliklerde her zaman yenilikçi, özgün, faydacı ve ilk olmayı önde tutmayı hedefleyerek, benzer oluşum ve etkinliklere yön vermiş bir topluluk olma yolunda ilerlemektedir.
Topluluğumuzun en büyük etkinliklerinden biri de, çeşitli şirketlerden üst düzey misafirlerin okulumuzda ağırlandığı ve gelecek yılların ekonomik beklentilerinin değerlendirildiği Ekonomi Zirvesidir. “Champions” etkinliklerinde kendi alanında başarılı kişileri okulumuzda ağırlarken, “Finansal Education” adı altında Borsa İstanbul’dan ve yatırım şirketlerinden gelen uzmanlar ile öğrenicilere eğitimler veriyoruz. Topluluğumuzun temel amacı düzenlenen etkinliklerle öğrencilere network sağlamak, gerçekleştirdiğimiz finansal eğitimler ile de öğrencileri bu alanda geliştirmektir.
Instagram: ticaretborsa

İçerik

İstanbul Ticaret Üniversitesi E-Spor Topluluğu olarak; bizler hayatın monotonluğundan sıkıldığımız zamanlarda, vize ve final dönemlerindeki stres ve kaygıdan uzaklaşmak ve hepsinden önemlisi eğlenmek için beraber bilgisayar oyunu oynamayı tercih eden bir grup arkadaşız. Eğer sen de rahatlamak için CS:GO, Rainbow, Valorant, Pes, Fifa gibi konsol ve bilgisayar oyunları oynuyorsan ve bileğine güveniyorsan, gerek okul içi gerekse okul dışı düzenleyeceğimiz etkinliklerde seni de aramızda görmek isteriz Gamer.
Instagram: ticaretesports

Bizler her ne kadar Endüstri Mühendisliği Topluluğu olsak da, hedefimiz yapacağımız çalışmalarla bölüm ayırt etmeksizin öğrencilerimize geleceklerini şekillendirebilmeleri için gerekli donanımları kazandırmak ve böyleye tüm öğrencilerimizin üniversite hayatlarına, çıkacakları kariyer yolculuklarına değer katmak ve öğrencilerimizi bir araya getirerek sosyal hayatlarına katkıda bulunmaktır. “Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için” sloganıyla çıktığımız bu yolda, öğrencilerimize yolda yoldaş olmak ve bu yolda daha verimli bir şekilde beraber yürümek için buradayız.

Farkındalık Topluluğu olarak “Her hangi bir engele sahip olmak farklılık değil, o düşünce yapısına sahip olmak farklılıktır.” sloganı ile kalıplaşmış düşünce yapısını yıkarak, üniversitemizde eğitim gören ayrıcalıklı arkadaşlarımızın kampüs hayatında daha aktif bir sosyal hayat edinmelerini ve yaşantılarında kendilerine olan özgüvenlerini sağlamlaştırmak için yola çıkmış bir grubuz. Amacımız engelli bireylerin kampüs içerisinde daha rahat bir ortam edinebilmesini sağlamak, yaşanılan zorlukları birlikte aşmak ve bu sıkıntıların onlar üzerindeki etkilerini azaltabilmektir.
Bu farkındalığı ortaya koyarken, hiç kimseyi kırmadan, incitmeden, anlaşılır ve sağduyulu davranarak, sosyal yardım projelerimizle bireylere bir nebze olsun bir tebessüm katabilmeyi umut ediyoruz. Bu bireylere ayrıcalıklı olduklarını hissettirerek, onlara bu konuda gereken her imkânı sunabilmek adına, ihtiyaçlar doğrultusunda, daha verimli bir çalışma ortamı ve özelleştirilmiş bir kampüs hayatı oluşturulması konularında destek vermeye gayret ediyoruz. Hedefimiz diğer öğrencilerin de bilinçlenmesi ve ‘farkına’ varmasıdır. “Her insan özeldir ve her farklılık bir ayrıcalıktır”
Instagram: ticaretfarkindaliktoplulugu

Boş zamanlarımızda, gördüğümüz objelerin ve nesnelerin fotoğrafını çekerek ölümsüzleştirmeyi hepimiz severiz. Bunu bazen telefonumuzla ya da fotoğraf makinemizle yaparız. Fotoğrafçılık Topluluğu olarak, fotoğrafçılığın sadece belirli çerçevede bilinen anlamını değiştirmek istiyoruz. Fotoğrafçılık, gördüğümüz anı veya manzarayı makinenin verdiği altyapısal desteği sayesinde belirli özellikler kullanarak farklı bir bakış açısı ile görsel bir sanata dönüştürmektir. Bu yüzden hem fotoğraf makinesini hem de teknikleri öğretmeyi ve düz bir bakış açısı yerine farklı bir bakış açısı katmayı amaç edindik.
Instagram: ticaretfotograf

Genç Düşünce Topluluğu olarak, okul içerisinde geçirdiğimiz zamanı daha aktif ve verimli bir şekilde değerlendirmeyi amaç edinen büyük bir aileyiz. Ailemiz ile birlikte okulumuz öğrencileriyle bir araya gelerek muhabbet etmeyi, gündemi değerlendirmeyi, kültür ve sanat alanında etkinlikler düzenlemeyi, sosyal sorumluluk projeleri üretmeyi hedefledik ve bu hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Topluluğumuz kurulduğu günden bugüne, birçok etkinliğe imza atmıştır: Tanışma kahvaltılarımız, Makrome ve Nakış atölyelerimiz, Afet Yönetimi eğitimlerimiz, “Gün’demlik” ve “Gönül Coğrafyaları” programlarımız, Çiğköfte buluşmalarımız, 13 topluluk ile ortak düzenlediğimiz sorumluluk projemiz olan “Sınırların Ötesine Geç” programımız, yönetmen Tülay GÖKÇİMEN, müzisyen Emir ŞAMUR gibi isimleri ve okulumuzun değerli akademisyenlerini ağırladığımız “Onların Gözünden” ve “Gönül Coğrafyaları” instagram canlı yayınlarımız ve daha niceleri... Bundan sonraki süreçte de etkinliklerimizi gerçekleştirebilmek için çalışmalarımıza heyecan ve özverili bir şekilde devam etmekteyiz.
Instagram: gencdusunceiticu

Genç Gönüllüler Topluluğu, medya, sosyal sorumluluk ve akademi faaliyetleri ile kendisinin, milletinin, vatanının ve tarihinin derdi ile dertlenmiş, yaptıkları ile değil yapacakları ile yaşayan, küresel çapta bir düzen kuruculuğa aday bir gençliğin beslendiği, geliştiği ve kendisini keşfettiği mecra olma arzusundadır.
Özellikle yardım ve gönüllülük faaliyetleriyle varoluşumuzu anlamlandırmak ve dünyanın gidişatına olumlu katkıda bulunmak isteyen gençler tarafından, kendisi genç, yüreği genç ve fikri genç olanlarla işbirliği içerisinde iyiye, doğruya ve güzele hizmet etmek amacıyla faaliyet göstermekteyiz.
Seni de bu yolda yanımızda görmek isteriz. Ben de varım diyorsan hemen iletişime geç ve hep birlikte işe koyulalım.
Instagram: ticaretgonullu

Genç Öncüler Topluluğu olarak, her dönem bizlere değer katan çok verimli çalışmalar, programlar düzenlemekteyiz. Bugüne kadar organize ettiğimiz Filistin ve Kudüs ile ilgili programlar, camii ziyaretlerimiz, kahvaltı organizasyonları, çeşitli geziler, hayır kermesleri, sosyal yardımlaşma çalışmaları ve kitap tahlillerinin yanı sıra, birçok değerli yazarımızı da ağırlama fırsatı bulduk. Suriyeli çocukları okulumuzda misafir ederek hayatlarına bir tebessüm katmak istedik.
Haftanın belli günlerinde düzenli olarak siyer, tefsir ve fıkıh alanlarında belirlediğimiz konularda sohbetler yapmaktayız. Daha fazla arkadaşımızın katılımı ve desteğiyle daha güzel etkinliklere imza atmak isteriz.
Instagram: ticaretgenconculer

İçerik

İçerik

Hukuk Topluluğu, hukuk fakültelerinin misyon ve vizyonlarına katkı sunarak hukuk nosyonunun ve gelecekte taşıyacağımız hukukçu kimliğinin geliştirilmesini, hukuk öğrencileri arasında birlik ve beraberliğin kurulmasını amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda, topluluğumuzun bünyesinde farklı komisyonlar oluşturduk ve birçok büyük projeye, etkinliğe imza attık. Proje komisyonuyla mahkeme ve meclis simülasyonları, sosyal sorumluluk komisyonuyla çevre ve insanlık için faydalı pek çok yardım faaliyetini, eğitim komisyonuyla meslekteki üstadlarımızla söyleşileri, kültür sanat komisyonumuzla entelektüel bakış açımızı geliştirecek etkinlikler düzenlemekteyiz. Topluluğumuz bünyesinde yeni kurulan yabancı dil komisyonuyla küresel dünya ile iletişimimizi güçlendirecek faaliyetler organize etmeyi amaçlıyoruz. Proje ve etkinliklerimize Türkiye’deki tüm hukuk fakültesi öğrencilerinin katılımını sağlamak üzere farklı üniversite topluluklarıyla iletişimimizi, işbirliğimizi güçlendirmekteyiz. Hukuk topluluğumuz geleceğin hukukçularını bir araya getirerek, adalete ve topluma fayda sağlayan proje ve etkinlikler düzenlemeye devam edecektir.
Instagram: ticarethk

Hukuki Düşünce Topluluğu olarak, Hukuk fakültesinde aldığımız teorik bilgileri pratiğe dökmek, iş hayatının geniş yelpazesini tanımak ve tanıtmak amacıyla şu ana kadar birçok etkinliğe imza attık. Her daim verimli projeler hazırlayıp hem okulumuza, hem de genç hukukçulara bir şeyler katabilmeyi hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda işin mutfağında yer alan çalışma arkadaşlarımızla ekip çalışmasını uyumla sürdürüyoruz. Çalışmalarımızda ortak gayemiz, hakkı, hukuku, adaleti bilen, tanıyan “kaliteli hukukçular” olabilmektir. Bugüne kadar yaptığımız etkinliklerimizi bu amaçlar doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz gibi, bundan sonraki çalışmalarımızda da hem okulumuz, hem de kendimiz için çok daha iyi projeler yapmayı hedefliyoruz.
Instagram: hukukidusunceiticu

Biz Kadın ve Demokrasi derneğinin üniversite uzantısı, Ticaret Genç KADEM olarak faaliyet göstermekteyiz. Üniversite hayatının sadece akademik alanda değil, aynı zamanda sosyal faaliyetler ile de birçok alanda tecrübe edinip deneyimler kazanmak olduğu bilinci olan bir topluluk olarak, sadece kadınlara değil, tüm insanlığa faydalı olmayı amaçlıyoruz. Bu minvalde, eğitimde fırsat eşitsizliği yaşayan bölgelerdeki öğrencilere kütüphaneler kurduk, Ayrıca ayda bir düzenlediğimiz tecrübe paylaşım programlarında alanında yetkin kişileri okulumuzda misafir edip deneyimlerinden faydalanıyoruz. Kasımpaşa çocuk yuvasındaki kız çocuklarına maddi, manevi desteklerde bulunup, bir abla, abi olarak hayatlarına eşlik ediyoruz, göçmen çocukları okulumuzda misafir edip, onlarla oyunlar oynayıp boyamalar yapıyoruz.
Yaptığımız çalışmalar ile bireysel gelişimi önemsiyor ve hem kendini geliştirme fırsatı sunan alanlardaki faaliyetlere, hem de sosyal ve akademik alanlarda aktif olabileceğimiz farklı deneyimlere ve en kıymetlisi farklı anılara sahip olabileceğimiz etkinliklerle bu çalışmalarımızı taçlandırıyoruz.
Instagram: ticaretgenckadem

Kariyer Gelişim Topluluğu 2015 yılında faaliyete girmiş olup, her bölümden öğrenciye yönelik olmakla birlikte, öğrencilerin mezun olduktan sonraki iş hayatlarına katkı sağlamayı görev edinmiş bir topluluktur. Öğrencileri, mezuniyet sonrası iş hayatında karşılaşabilecekleri konular hakkında bilgilendirmek amacıyla farklı meslek dallarından tecrübeli kişileri okulumuzda ağırlayıp onlara kulak veriyor, zaman zaman da iş hayatını yerinde gözlemleyebilmek için sahaya inip, ziyaretlerde bulunuyoruz. Bunların yanı sıra etkinliklerimiz arasında düzenli olarak sosyal sorumluluk projelerin de bulunmaktadır. İş hayatı hakkında tecrübe ve çevre edinmek, etkinliklerimizde yer almak istersen, sen de aramıza katılabilirsin.
Instagram: ticaretkgt

İçerik

Okulumuzun Küçükyalı kampüsünde faaliyet gösteren Mimarlık ve Tasarım topluluğu, ağırlıklı olarak Mimarlık ve Tasarım Fakültesi (Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Endüstriyel Tasarım ve Tekstil ve Moda Tasarımı) öğrencilerine hitap etmektedir. Topluluğumuzun tarihçesi fakülte kuruluşuna dayanmaktadır ve en eski topluluklardan biridir. Topluluğumuzun amaçları, derslerimizde öğrenilen teorik bilgileri pratiğe dönüştürmek için, çeşitli şantiye ve ofis gezileri düzenlemek, meslek hayatında karşılaşabileceğimiz zorlukları anlamak için, sektörde çalışan insanları arkadaşlarımız ile buluşturmak, dönem dönem çeşitli workshoplar düzenlemektir. Bunların yanı sıra, gerek İstanbul içi gerekse İstanbul dışı çeşitli şehirlere geziler düzenleyerek, topluluk içerisinde arkadaşlık ortamının ve bilgi paylaşımını arttırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Her fikri önemsediğimiz için, tüm arkadaşlarımızı aramıza bekliyoruz…
Instagram: ticarettasarım

İçerik

İstanbul Ticaret Üniversitesi Münazara Topluluğu, münazara oyununun sınırları içerisinde entelektüel bir tartışma ortamı sağlayan bir topluluktur. Faaliyetlerimiz büyük oranda çeşitli üniversitelerin düzenlediği turnuvalara katılmaya yönelik olarak yaptığımız çalışmalardan oluşmaktadır. Münazaraya giriş, argümantasyon, çürütme gibi başlıklar altında münazaranın sistemine dair dersler ve birçok farklı disipline yönelik konularda eğitimler düzenliyoruz. Bunun yanında, aldığımız eğitimleri pratik olarak kullanabileceğimiz münazara maçları yapıyoruz. Münazaranın bir tartışma oyunu olması sebebiyle, ilgili ve istekli olan herkesin bu topluluğa dahil olabilmesi mümkün. Daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz.
Instagram: icudebate

İçerik

İçerik

İçerik

Psikoloji topluluğu olarak amacımız, okulumuzda farklı bölümlerden Psikolojiye ilgi duyan öğrenciler ile Psikoloji bölümü öğrencilerini bir çatı altında toplayarak, etkileşimlerini artırmaktır. Lisans eğitimimizin yanı sıra, öğrencilerin belirlediği farklı ilgi alanlarında bilgi ve becerilerine katkı sağlamak üzere, alanında uzman kişileri davet ederek, akademik etkinlikler, aile olmanın temellerini attığımız, kaynaştırıcı sosyal aktiviteler, hepsinden önemlisi ise; sorumluluk bilincimizi geliştirerek farkındalığımızı arttıran ve toplumsal bilinç kazandırmayı hedefleyen, sosyal sorumluluk faaliyetleri düzenlemekteyiz. Bu amacımız doğrultusunda, ulusal ve uluslararası kongreler, kurslar, seminerler, sempozyumlar, konferanslar, sergiler, balolar, geziler (yurt içi ve yurt dışı), törenler, kültürel, sanatsal, eğlence içerikli etkinlikler organize etmekteyiz. Seni de TicaretPsi Ailemizde görmek için sabırsızlanıyoruz! Instagram hesabımızı takip edebilirsin!
Instagram: ticaretpsi

Sevgili sinemaseverler,
Topluluğumuzun amacı, sinemayla ilgili gençleri bir araya getirip sinema ile ilgili ortak etkinlikler düzenlediğimiz, sinema bilgilerimizi arttırmaya yönelik sanatsal faaliyetler yapabildiğimiz bir platform yaratmak. Filmler, yönetmenler ve sinema sektörü hakkında bilgi sahibi olmak, en önemlisi de kendimizi geliştirmektir. Planlanan gün ve saatlerde film izleme, birbirinden farklı anket etkinlikleri, çok sevilen filmlere sizlerin teklifleriyle yeniden afiş tasarlama, film incelemeleri, yeni film tavsiyeleri, dizi ve filmlerden en sevilen sahneler, kısa film tavsiyeleri, yarışma duyuruları ve birlikte gerçekleştirilen sohbetler gibi birçok etkinliklerde sizinle bir arada olmayı diliyoruz. Katılımlarınız için şimdiden teşekkür eder, fikir ve önerilerinize daima açık olduğumuzu belirtmek isteriz. Sinemayla kalın...
Instagram: ticaretsinema

Merhaba. Bölümümüz dikkatini çekti mi? Eğer çektiyse, emin ol bu topluluk daha da çok çekecektir. Bizler sürekli sektör ile iletişim halinde olan, hatta yaptığı etkinliklerle neredeyse sektöre kendisini entegre etmiş bir topluluğuz diyebiliriz. Sivil havacılık sektöründe kalifiye bir birey olmaktan sonra ki en önemli şeyin ’Network’ olduğu bilincindeyiz. 100 kişiye yakın bir ekiple, yıl boyunca her bir üyemizin aktif rol aldığı birçok etkinliğe imza atıyoruz. Etkinliklerde görev almak için yapman gereken tek şey, ne kadar hevesli olduğunu bizimle paylaşmandır. Sen de havacılığa meraklıysan, bize katıl ve bir yandan eğlenirken diğer yandan networkunu geliştirerek sektörü daha yakından tanıma fırsatı yakala. Bunlar dikkatini çektiyse, seni aramızda görmekten mutluluk duyarız. Esenle kal. Unutma ki istikbal göklerdedir…
Instagram: ticarethava

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Topluluğu, 2007 yılından bu yana diplomasi alanındaki güncel gelişmeleri yakından takip etmekte ve politikayla ilgilenen öğrencilerimizin bilgilerini ileri düzeye taşıyabilmek adına akademik alanda söyleşi, panel ve konferanslar organize etmektedir. Akademik etkinliklerin yanı sıra, topluluğumuz müze gezileri ve kurum ziyaretleri gibi sosyal etkinlikler de düzenlemektedir. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Topluluğu, her bölümden siyaset bilimi ve uluslararası diplomasiye ilgi duyan öğrencilerin kendilerine yeni kazanımlar katabileceği, aktif ve dinamik bir topluluktur. Topluluğumuz, gençlerin siyasi alanda daha aktif rol almasına, toplumda örnek bireyler olarak yetişmelerine, dünya meselelerini bilinçli ve eleştirel düşünce ile daha objektif yorumlamasına, sorumluluk alıp çözümler üretebilmesine katkı sağlamak vizyonuyla çalışmalarını aktif olarak sürdürmektedir.
Instagram: iticuik

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyoloji Topluluğu olarak bizler, 2014 yılından beri aktif olarak faaliyet göstermekteyiz. Topluluğumuzun amacı, toplum biliminin daha iyi anlaşılması, gelişmesi ve yaygınlaşmasına katkı sağlamak ve akademik ciddiyet ve sorumluluk içerisinde etkinlikler gerçekleştirmektir. Üyelerimizle beraber yürüttüğümüz çalışmalarla pek çok alanda çalışmalar yürüterek, toplumsal meseleleri sosyoloji disiplini ile ele almaktayız. Çalışmaya değer gördüğümüz toplumsal her alana eğilmeye çalışıyor, elimizden geldiğince de proje bazlı faaliyetlerle, ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım ve bağış kampanyaları düzenleme çalışıyoruz. Bu paralelde yaptığımız etkinlikler ile toplumsal bilinç ve yardımlaşma duygusunun oluşmasına katkıda bulunmaya hedefliyoruz. Tüm bunları hayata geçirirken, topluluk üyelerinin ve alanlarında uzman hocalarımızın da desteğini fazlası ile hissetmekteyiz. Seni de aramızda görmek isteriz.
Instagram: ticaretsosyoloji

Sualtı Topluluğu olarak misyonumuz, üyelerimizle birlikte suyun altında olan bambaşka, mavi bir dünyayı keşfetmektir. Her yıl düzenli olarak dalgıçlarımızla birlikte sualtına tüplü dalış etkinliklerimizde bambaşka bir dünyaya yelken açıyor ve aynı zamanda her yıl dalgıç olmak isteyen arkadaşlarımıza yönelik eğitimler düzenliyoruz. Dalgıç olmak sanıldığı gibi zor veya tehlikeli değildir. Suyun altında bekleyen binlerce canlı türü, doğayla birleşen geçmişin izlerini taşıyan batıklar ve uçsuz bucaksız mavilikler vardır. Üç yanı denizlerle çevrili olan güzel ülkemizde keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerle dolu bir mavi vatanımız daha mevcut. Sen de bizimle birlikte bu dünyayı keşfetmek, yeni şeyler öğrenmek, yeni bir maceraya yelken açıp, güzel deneyimler ve dostluklar edinmek istersen, seni aramızda görmekten mutluluk duyarız.
Instagram: ticaretsualtikulubu

İletişim, yaşamın her yerindedir ve bir ‘kendini ifade etme’ sanatıdır. İletişim sayesinde kendimizi ifade ederiz. Sosyal hayatımızdaki başarımız da, iyi bir iletişime bağlıdır. Yanlış anlaşılmaların sebebi düzgün iletişim kuramamaktır. Ne kadar iyi biliyor olsanız bile, bunu düzgün iletemedeğiniz sürece anlaşılmaz birisinizdir.
İletişim topluluğu, daha iyi bir iletişim kurma becerisi kazandırmayı amaçlamaktadır ve bu yüzden tek bir fakülteye değil, bütün fakültelere hitap etmektedir. Öğrencilerin sosyal hayattaki iletişim becerilerini geliştirmek için diksiyondan beden diline, mülakat tekniklerinden ikna tekniklerine, birçok eğitim faaliyeti gerçekleştirmektedir. Bünyesinde barındırdığı her bölümden öğrenci ile de geniş bir iletişim ağı (network) ortamı sunmaktadır.
İLETİŞİMsiz Kalmayın!
Instagram: icuiletisim

Ticaret Tiyatro topluluğunun tarihçesi, üniversitemizin kuruluşuna denk düşmektedir. Topluluk olarak bir taraftan oyunlar sahneleyen bir ekip olmanın yanı sıra, hiç tiyatro sahnesi görmemiş miniklere ücretsiz gösterilerden tutun da, tiyatroya gönül vermiş engelli bireylere oyun sahnelemelerine destek olmaya kadar birçok manevi destek projeleri gerçekleştirmekteyiz. Diğer taraftan başka topluluklar ile ortak çalışmalar da yürütmekteyiz. Sözün yetersiz kaldığı yerde sanatın diline güvenerek, ihtiyaç alanlarda skeçler ve kısa oyunlar ile destek verme çabasındayız.
Eğitim yılı başında topluluğumuza üye olan arkadaşlarımız ile programlı bir şekilde drama ve farkındalık çalışmaları yürütüyor, böylece bireyin sahneye çıkmadan önce kendini tanımasına ve özgüvenini güçlendirmesine vesile olmaya çalışıyoruz. Her sene en az bir oyun sahneleyen ve en az iki sosyal sorumluluk projesi yürüten bir topluluk olarak kapılarımız oyunculuk deneyimi olmayan arkadaşlara da açıktır. Topluluğumuzun hız kesmeden, üzerine daha da katarak tiyatro sever tüm üniversiteli arkadaşlarımıza ulaşmasını umut ediyoruz.
Instagram: ticarettiyatroo

İçerik

İçerik

İçerik

İçerik

"Gençliğiz, Geleceğiz, Galatasaray İçin Her Yerdeyiz!" mottosunu benimseyen ultrAslanUNI topluluğu, Dünya'nın en büyük taraftar oluşumu olan ultrAslan'ın bir alt grubudur. Amacımız branş fark etmeksizin, Galatasaray armasının olduğu her yerde takımımızın yanında olmaktır. Stadımızda asılan pankartların veya yapılan koreografilerin mutfağında bizler yer almaktayız. Ayrıca sosyal sorumluluk projelerini de önemseyen, Türkiye'nin dört bir yanında açtığımız kütüphaneler, Kızılay'a yaptığımız kan bağışları, ihtiyacı olan ailelere yaptığımız gıda/kıyafet yardımları gibi birçok projelere imza atmış ve bu doğrultuda çalışmalarına devam eden bir topluluğuz. Galatasaraylı olmanın ayrıcalığıyla, hangi kampüste olursanız olun siz hep kazandınız! UltrAslanUNI mutfağından çıkan koreografilerimizle ve sayısız pankartlarımızla birlikte boyama sanatının bir parçası olmak için sen de #BüyükAileninParçasıOl. #ultrAslanUNI
Instagram: uauniticaret

İçerik

İçerik

Vuslat topluluğu olarak üniversitemizin tüm yerleşkelerinde faaliyet gösteren, manevi ve tasavvufi yönde bilinçlenmeye ve kendini geliştirmeye çalışan bir topluluktur. Bizler, kendini değişime, gelişime, kültürel ve tarihi bileşenlerin farkında olmaya adamış, yenilikçi bir topluluğuz. Topluluk olarak misyonumuz; yaşadığı toplumu tanıyan ve geliştirmeye çalışan gençler olabilmek, hayatın en verimli gençlik dönemini kaliteli geçirmeye yardımcı olmak, kültürel, manevi ve tarihi bir bilinç kazanmak. Kampüslerimizde hanımlara yönelik düzenlediğimiz haftalık Muhabbet Meclisleri ile hem öğreniyor hem de beyin fırtınası yaparak karşılıklı etkileşimlerde bulunuyoruz. Bunun yanı sıra, kültürel ve tarihi geziler, alanında uzman kişilerle söyleşiler, konferans programları ve özel günlere yönelik programlar da faaliyetlerimizin birer parçasıdır.
Instagram: ticaretvuslat

İçerik

İçerik

Tüketim dünyasının azılı müşterileri olan “Baby Boomers”, X ve Y jenerasyonunun devamı: Z kuşağı. Sen de “Telefonu elinden düşürmüyor.”, “Selfielerle haşır-neşirsen”, burası tam sana göre. Sen de kendi kendine öğrenme becerini arttırmayı ve üniversitene yeni bir kültür kazandırmayı ister misin? Dünyaya yeni bir bakış açısı kazandıran Z Jenerasyon Topluluğu ailesi olarak, teknolojinin gelişmesiyle birlikte, inovatif fikir ve sosyal düşüncelerin birlikte geliştirilmesini ve bunları başarıya ulaştırılmayı amaçlıyoruz. Bu bilinci insanlara kazandırmak, onlara eğitim ve iş hayatında farklı bir bakış açısı sunmak, bizim en büyük önceliğimizdir. Sen de yeni nesle ayak uydurmak ve kendini geliştirmek istiyorsan bizlere katıl ve ailemizin bir üyesi ol!
Instagram: z.jenerasyonuADAY TOPLULUKLAR

İçerik

İçerik

IEEE kendisini teknolojiyi insanlık yararına geliştirmek için adamış, bünyesindeki 39 teknik topluluk, 160’tan fazla ülkedeki 430.000 üzerinde üyesi ile dünyanın en büyük teknik kuruluşudur. Bizler de IEEE İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrenci Kolu Topluluğu olarak, aynı misyon ile yola çıkmış, teknik bir kuruluşuz. Bünyemizdeki 2 adet teknik topluluk ve 2 adet komite ile meslektaşlarımız ve öğrenci arkadaşlarımız için eğitimler ve etkinlikler düzenliyoruz.
Bizler ayrıca, alt topluluklarımızdan Women in Engineering ile çeşitli konferanslar söyleşiler ve kariyer günleri, Computer Society ile uzun dönem çeşitli yazılım eğitimleri ve ders çalışma günleri, Robotics and Automation Society ile Teknik Çizim, Gömülü Sistem eğitimleri ve projeler düzenlemekteyiz. Bunların yanı sıra Kardeş Öğrenci Kolları projemizle, her sene farklı kardeş üniversitelerle birlikte etkinlikler düzenlemekteyiz. Seni de aramızda görmekten mutluluk duyarız.
Insatgram: ieeeticaret / ieeeticaret.cs / ieeeticaret.wie / ieeeticaret.ras

İstatistik Topluluğu olarak istatistik bilimine ilgi duyan bireyleri bir çatı altında toplamayı hedefledik. İstatistik alanında yazılı, görsel veya sayısal tanıtım faaliyetleri, toplantılar, seminerler, konferanslar ve kurslar düzenleyerek ‘istatistik kavramını’, ‘istatistik çalışma alanları’ gibi konularda bir bilinç oluşturma ve çevremizdeki insanlara istatistik okuryazarlığını kazandırma amacını güdüyoruz.
Ulusal ve uluslararası platformlarda istatistik teori ve uygulamalarına yönelik etkinlikler düzenlemek, istatistik bilimini geliştirmek amacıyla bu bilim dalının uzmanları ile iletişim kurmak, etkinliklerde bildiriler sunarak literatüre katkıda bulunmak, temel ve keşfedici veri analizi alanlarındaki gelişmeleri takip etmek, bilimsel projeler hazırlamak ve kullanılan yeni yöntemleri uygulamak da çalışmalarımızın birer parçasıdır.
Diğer yükseköğretim programlarında mevcut İstatistik toplulukları ile iletişim kurarak ve ortak faaliyetlerde buluşarak sosyal bağlarımızı da güçlendirmeye çalışıyoruz.
Instagram: istatistikticaret

İşletme Topluluğu, Ticaret Üniversitesi öğrencileri için “GELECEĞE GÜVENLE” misyonuyla, her akademik dönem içerisinde düzenlenen konferans dizileri, seminerler, eğitimler, vaka çalışmaları, şirket tanıtımları ve şirket gezileri ile öğrencileri iş hayatına hazırlamayı, öğrencilerin şirketleri tanımalarını, kendilerine en uygun sektörleri ve departmanları belirlemelerini, iş ve staj imkanlarını birinci ağızdan dinlemelerini ve üniversite kültürünü zenginleştirmeyi hedeflemektedir. Okulumuzun farklı öğrenci toplulukları ile ortak çalışmalar gerçekleştirerek, öğrenciler arasında iletişim ve dayanışmayı desteklemek de hedeflerimiz arasındadır. Vizyonumuz, İstanbul Ticaret Üniversitesi birimleri, farklı üniversitelerin öğrenci toplulukları, İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunları ve çeşitli sektörlerden şirketler ile iş birliği yapmak, yapacağımız projeler ile Türkiye genelinde tanınan bir topluluk olmak, benzer topluluklara öncülük ederek gelişmektir.
Instagram: ticaretisletme

Bizler Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde eğitim gören, tasarımı seven ve geliştiren bölümlerden bir araya gelmiş öğrenci topluluğuyuz. Kreatif Düşünce Topluluğu olarak çalışmalarımız ağırlıklı olarak İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Endüstriyel Tasarım bölümlerini kapsadığı gibi, kreatif çalışan ve çalışmak isteyen tüm öğrencilere yöneliktir.
Kuruluş felsefemiz, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerine olduğu kadar, Mühendislik ve diğer bölümlerde eğitim gören öğrencilerin de tasarım alanında güncel konu ve gelişmeleri takip edip, yaratıcılık konusunda kendilerini geliştirerek, kişisel gelişimine katkıda bulunmaktır.
Amacımız, gelenekselleşen aktiviteleri daha da üst standartlara taşımak ve dünya gündemini yakalayan yeni projelerin hayat bulmasını sağlamaktır. Başta Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri olarak mesleğimizi teorik derslerin yanı sıra, pratik yapabileceğimiz etkinliklerle de öğrenmektir.
Instagram: kreatifdusunceticaret

İstanbul Ticaret Üniversitesi Matematik Topluluğu yalnızca matematiğin değil aynı zamanda bilimin ve eğitimin temsilcisidir. Bilindiği üzere ülkemizde özellikle öğrenci olan kesimde matematiğe ve diğer bilim dallarına karşı bir önyargı vardır. Bu önyargıları kırmak, matematik ve bilimin yaşamımızla bağlantılarının aslında ne kadar güçlü olduğunu göstermek isteyen topluluğumuz etkinlik ve gezi planlamalarını çok yönlü yapmaktadır. Matematiğin birçok alana etkileri olduğu bilincinde olan topluluğumuz, hitap ettiği kitleyi genişletmek, hem bilinçlendirici hem de eğitici fırsatlar sunmak için çalışmalar planlamaktadır. Öğrencilerin yoğun ders işleyişlerinin zihinsel yorgunluğundan uzaklaşmalarını hedefleyen sosyal faaliyetlerde bulunmak, okul içerisinde toplantılar, dinletiler ve film gösterileriyle matematiğin insan hayatı için önemini vurgulamak, eğlenirken öğrenmek ve öğrenirken eğlenmek gibi hedefleri olan Matematik Topluluğu, matematik ve bilim ile ilgilenen, ilgili olmak isteyen, önyargılarını kırıp 1-0 öne geçmek isteyen herkese kapısını açmaktadır.
Instagram: iticumatematikkulubu

Topluluğumuzun kurucuları TÜBİTAK Efficiency Challenge ve Teknofest Robotaksi yarışmalarına katılmış öğrencilerden oluşmaktadır. Ekibimizi genişletmek, nitelikli ekip arkadaşlarına ulaşmak için yola çıktık. Topluluğumuz çatısı altında topladığımız ve eğitimler verdiğimiz arkadaşlarımızla çeşitli yarışmalara katılım sağlamayı, bu yarışmalardan edinilen kazanımlar sonucunda nitelikli mühendislerin yetişmesine katkıda bulunmak amaçlıyoruz.
Topluluk üyelerini robotik alanında bilinçlendirmek, bu konuda eğitimlere Arduino gibi basit bir geliştirme kartıyla başlamak, daha ileri düzeyde eğitimler için temel oluşturmak, kısa vadeli hedeflerimizi oluşturmaktadır. Orta ve uzun vadede ise üyelerimize kendi devre kartlarını çizmeyi, geliştirme kartları yerine kendi kartlarında kullandıkları işlemcileri programlayabilmelerini sağlayacak eğitimler vermeyi ve üst sınıf arkadaşlarımızın bu çalışmalarda alt dönemlerine mentörlük etmesini sağlayarak, sürdürülebilir bir eğitim zinciri oluşturmayı hedeflemekteyiz.
Instagram: icurobotic

Uluslararası Öğrenci topluluğumuzun öncelikli hedefi yurt dışından gelen uluslararası öğrencilere yönelik etkinlikler olsa da, amacımız okuldaki tüm öğrencilerle birlikte yaratıcı projeler geliştirerek yabancı öğrencilerin yabancılık çektikleri dil, kültür ve sosyal çevre gibi alanlarda kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmak ve destek sağlamaktır. Elbette amacımız sadece uluslararası öğrencilerin Türkiye’ye adapte olmaları değil, aynı zamanda geldikleri ülkeleri ve kültürleri de tanımak ve tanıtmaktır.
Topluluk olarak üniversitemize gelen uluslararası öğrencilerimize üniversitemiz ve İstanbul’a uyum sağlama konusunda elimizden gelen desteği vermekte, yaptığımız çalışma, faaliyet ve sosyal aktiviteler ile de hem uluslararası öğrencilerimize destek vermekte, hem de tüm öğrencilerin birbirleri ile kaynaşmasını hedeflemekteyiz.
Instagram: ticaret_isc

İçerik