Hava Lojistiği Programı

Hava Lojistiği, gelişen lojistik sektöründe mal, bilgi ve insan kaynakları akışının  stratejik yönetimi ve kontrolüne odaklı oldukça yeni bir programdır.
Program, iş ve yönetim becerilerinin gerekliliklerini, havacılık sektörünün karmaşık yapısını çözebilecek becerileri öğretmeye yöneliktir. Rekabetçi müfredat içeriği ile temelinde uzmanlık öncesi bireyler yetiştirilmektedir. Ayrıca; alanında uzman olabilecek teorik ve pratik bilgi ve beceri ile donatılmış, havacılık sektöründe günümüzün ve geleceğin zorunluluklarını öğrenmeye odaklı bireylerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Hava Lojistiği teorik bilgi ile uygulamalı eğitimi destekleyen ve ileri gelen firmalarda sağladığı zorunlu staj imkanlarıyla bu eğitim anlayışını garantileyen bir programdır.
Derslerin küçük sınıflarda görülmesi, konusunda uzman bir eğitmen kadrosuna sahip olması ve uygulamalı araştırmalar ile desteklenmesi programın farklılığını ortaya koyan unsurlardır. Havacılık sektörü ile yapılan işbirlikleri ve sektörde önde gelen firmalar ile hazırlanmış program müfredatı, sektöre yönelik ara eleman açığını tamamlayıcı niteliktedir.
Öncelikli olarak programda; hava lojistiği yönetimi, stok kontrolü ve envanter yönetimi, havacılıkta iş gücü yönetimi, tüketici davranışları ve şikayet yönetimi ile havacılık faaliyetlerini organize etme ve planlama eğitimi veren dersler vardır. 

Bu programın amacı, günümüzde iş dünyasındaki rekabet ortamında gerekli bilgiyi edinerek havacılık sektöründe liderlik özelliğine sahip uzmanlar yetiştirmek ve onlara, sürekli ve hızlı değişim içinde bulunan sektörde kariyer fırsatları sunmaktır.

Öğr. Gör. Mustafa Emre Taşçı
Program Başkanı