Mühendislik Fakültesi


  • ETKİNLİKLER
  • ETKİNLİKLER


Fakültemizin Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Teknopark, İstanbul Savunma Sanayii Müsteşarlığı, İstanbul Ticaret Odası ve üniversitemizin ortak girişimiyle kurulmuştur. Teknopark İstanbul’u desteklemek için çeşitli sektörlerin istekleri doğrultusunda İngilizce olarak eğitim veren Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ve Mücevherat Mühendisliği bölümleri bulunmaktadır.


Üniversitemizin genel eğitim politikasına uygun olarak, İngilizce yabancı dil seviyesini iyileştirmek isteyen öğrenciler için seçime bağlı İngilizce dersleri verilmektedir. Öğrencilerimizin bilgilerini beceriye dönüştürmeleri ve alanlarında yetkinlik kazanmaları için, 350 bin üyesi bulunan İstanbul Ticaret Odası’yla işbirliği içerisindeyiz. Öğrencilerimizin bu çerçevede ilgi duydukları sektörlerde staj çalışmaları yapmaları desteklenmekte ve lisansüstü çalışmaları teşvik edilmektedir.

Fakültemizin ilk dört yarıyılında temel düzeyde Fen, Matematik ve Teknoloji dersleri verilmekte; son dört yarıyılında ise öğrencilere, seçtikleri alanla ilgili zorunlu ve seçmeli dersler okutulmaktadır. Öğrencilerimiz; ikinci ve üçüncü sınıfın sonunda yirmişer iş günü süreli staj yapmaktadırlar. Öğrencilerimize edindikleri bilgi ve becerileri kullanmaları, verileri yorumlayabilmeleri ve değerlendirebilmeleri, sorunları tanımlayabilmeleri ve analiz yapabilmeleri için; araştırmalara ve kanıtlara dayalı, yenilikçi ve iş dünyasının isteklerine uygun bitirme projeleri yaptırılmaktadır.

Fakültemiz otobüs ve minibüs gibi toplu ulaşım araçlarının sık geçtiği E5 karayolu ile Küçükyalı Metro durağı yanındadır.

Mühendislik Fakültesini
Kazanan Öğrencileri Neler Bekliyor ?
Öğrenciler Mühendislik Fakültesi'ni
Neden Tercih Etmeli ?
Mühendislik Fakültesi Bölümleri
Hangi Özellikleri ile Öne Çıkıyor ?