Dekan Mesajı


Ticaretin iş hayatında çok önemli yeri olduğu günümüzde,  İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından kurulmuş olan İstanbul Ticaret Üniversitesi, iş dünyasına ilişkin güncel bilgileri takip edebileceğiniz, sektörlerin önemli yöneticileri ile irtibat halinde olabileceğiniz, hatta onlarla birlikte çalışma fırsatına erişebileceğiniz, iletişim ağı en geniş olan üniversite olma özelliğini yıllardır sürdürmektedir. Böyle bir üniversitenin İşletme fakültesi öğrencisi olmak farklılık yaratmanızda etkili olacaktır. 

İşletme Fakültesi bünyesinde on bölüm bulunmaktadır. Bunlardan İşletme ve İktisat Bölümlerinde %100 İngilizce ve Türkçe olarak eğitim verilmektedir. Uluslararası Ticaret, Bankacılık ve Finans, Uluslararası Lojistik, Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümlerinde İngilizce destekli, Muhasebe ve Denetim, Havacılık Yönetimi Bölümlerinde ise Türkçe eğitim verilmektedir.    

Fakültemizde çağın gereklerine uygun olarak gerek teknolojik, gerek içerik açısından güncellenen müfredatlar ile öğrencilerimiz yenilikleri takip etmekte ve stajları sayesinde iş hayatındaki uygulamaları görmektedirler. Ayrıca öğrencilerimizin eğitim süresince kendilerinin meslek hayatlarına fayda sağlayacakları sertifikaları edinebilmeleri mümkündür.  Fakültemizde Mesleki Seminer dersleri, Banka Uygulama Şubesi, Forex Laboratuvarı gibi uygulamalar ile öğrencilerimiz iş dünyasındaki hareketliliği uygulamalı olarak görebilmektedirler. Öğrencilerimiz, güncel kaynaklarla donatılmış olan kütüphanemiz sayesinde dünya literatürünü yakından takip etme şansına sahiptirler. Tüm bunlarla birlikte değişim programları ile üniversitemize gelmiş olan uluslararası öğrencilerin, derslerimize katılımı ile öğrencilerimiz kültürel anlamda kazanım sağlamakla beraber, dünyanın çeşitli bölgelerindeki meslektaşları ile şimdiden tanışmış olurlar. Öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini arttıracak ve sosyalleşmelerini sağlayacak öğrenci kulüpleri, düzenlenen organizasyonlarla iş hayatı ile akademik hayatın olarak birleşiminin sağlanmasına, görüşlerin paylaşılmasına imkan sağlamaktadır. 

Tüm bunların sağlanmasında emeği geçen, yurt içinde ve yurt dışında çeşitli platformlarda aktif olarak yer alan, literatürü yakından takip ederek eserler oluşturan ve sektör ile iletişim halinde olan akademisyenlerimiz, birikimlerini öğrencilerimiz ile sürekli olarak paylaşmakta, kurum içi ve kurum dışı faaliyetlerde de desteklerini sürdürmektedirler. Akademisyenlerimiz öğrencilerimize bir meslek kazandıracak eğitimin yanında, sosyal ve kültürel vizyonlarını geliştirme konusunda da destek vermektedirler.

Geleceğin yönetici adayları olan siz öğrencilerimizin, sektörün içinde teorik bilgilerini uygulama ile birleştirilmesine imkan sağlayarak eğitim sunan İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisi ve mezunu olması bir ayrıcalıktır.  

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize başarılı bir eğitim dönemi diliyor, sevgiler sunuyorum.

Prof. Dr. Münevver Turanlı
İşletme Fakültesi Dekan V.