Devlet Hava Meydanlar İşletmesi Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Daire Başkanı Üniversitemize Konuk Oldu

Haber Tarihi: 23.10.2018
İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Sivil Havacılık Topluluğu 22 Ekim 2018 tarihinde, gelenekselleştirmiş oldukları “Havadan Sudan” etkinliğinin beşincisini gerçekleşti. Gerçekleşen etkinliğe katılım oldukça yoğundu. Etkinliğe, bölüm hocaları ve farklı bölümlerden çok sayıda öğrenci katıldı. 

Sivil Havacılık Topluluğu Havadan Sudan etkinliğine bu sefer farklılık getirerek “Gençlik Vizyonuna Doğru” başlığı altında tekrardan bir araya geldi. Etkinliğe Konuşmacı olarak Devlet Hava Meydanlar İşletmesi Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Daire Başkanı Kemal Zafer Topuz Bey katıldı. Kemal Zafer Topuz Bey işletmenin tanıtımını, İstanbul Yeni Havalimanı’ndaki yerini ve stratejisini, hava trafik kontrolörlüğünün nelerden sorumlu olduğunu ve nasıl hazırlanılması gerektiğinden öğrencilere aktardı.  

Gerçekleşen organizasyonun amacı; havacılığa gönül vermiş gençlerin sektörel açıdan sorularının yanıt bulması ve Kemal Zafer Topuz Bey'in deneyim ve tecrübelerini gençlere aktarmasıydı.