Sosyal Bilimler Enstitüsü

Eğitim ve öğretim faaliyetlerine 2001-2002 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılında sadece 56 öğrenci ve 3 lisansüstü program ile başlayan enstitümüzde eğitim ve araştırma faaliyetleri 2015 yılı başında 24 yüksek lisans, 6 doktora programı ve 1810 öğrenci ile Sütlüce ve Bursa yerleşkelerinde devam etmektedir.

 
Geçen 15 sene zarfında enstitümüzden 1765 öğrenci eğitimlerini tamamlayarak mezun olmuştur. Mezun olan öğrencilerimiz değişik sektörlerde orta ve üst düzey yönetici olarak çalışma hayatlarını sürdürmektedirler.
 
Eğitim faaliyetleri esas olarak alanlarında uzman öğretim üyeleri tarafından verilmekle beraber, programlarımızda çalışma hayatının, finans ve reel sektörün duayenleri de öğretim elemanı olarak destek vererek güçlü bir akademik kadro oluşturmamıza ve dinamik bir lisansüstü platformu oluşturmamıza olanak vermektedir.
 
Enstitümüz gerek iş dünyasının ve gerekse akademi dünyasının koşullara bağlı olarak değişen ihtiyaçları doğrultusunda, geleceğin akademisyen, yönetici ve liderlerini yetiştirmeyi temel hedef olarak benimsemiştir. Bu hedeflere ulaşmayı amaçlayan gençleri aramıza katılmaya ve bize destek vermeye davet ediyorum. Saygılarımla,

Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür V.
Yrd. Doç. Dr. Başak Erdem Rena 

 
Sosyal Bilimler Enstitüsü Kitapcığı


Yüksek Lisans Programları

* İşletme (Tezli / Tezsiz) Küçükyalı Yerleşkesi
İşletme MBA
Sanayi Politikaları ve Teknoloji Yönetimi (Tezli ve Tezsiz)


* Bu bölümün başvurusu mail ile alınmaktadır. Yeterli başvuru olması halinde ilgililer ile iletişime geçerek süreç hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Bu bölüm ile ilgili başvuru yapmak ve bilgi almak için 444 0 413 veya kfidan@ticaret.edu.tr mail adresine lütfen mail atınız.


Doktora Programları

Yrd. Doç. Dr. Başak Erdem Rena, Müdür V.