‘Sayenizde başarıyı şimdiden yakaladım’

Haber Tarihi: 03.08.2017
Yasemin Atasever, İstanbul Ticaret Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. Hukuk Fakültesi’nde de ikinci ana dal eğitimini alıyor. Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Hukuk Okulu’na kabul edilince, üniversite yönetimine bir mektup yazdı ve okulu sayesinde hayatında nelerin değiştiğini dile getirdi.


“Ticari yaşamın en başarılı kurumlarından oluşan İTO’nun üniversite eğitimi konusunda ülkemiz insanına ne kadar faydalı olduğunu bizzat yaşayarak gördüm. Üniversite ile iş hayatını entegre ederek, bizlerin okul sonrası yaşama hazırlanmasında gösterilen çabaları takdire şayandır. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi ve TBMM stajı sonrasında şimdi Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Hukuk Okulu programında üniversitemizi temsil etmekten gurur duyuyorum. Bu mektubu sizlere Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Hukuk Okulu’ndan yazıyorum. Okulumuzun her kademesinde görev yapan büyüklerimin ne kadar özveri ile çalışmalar yürüttüğünü, biz öğrencilere ne kadar yardımcı olduklarını anlatmak ancak yaşamakla mümkün.”


BÖLÜM BİRİNCİSİ

Bu satırlar, İstanbul Ticaret Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Yasemin Atasever’e ait. Atasever, İstanbul Ticaret Üniversitesi yönetimine gönderdiği mektubunda, henüz öğrenciyken elde ettiği başarıların okulu sayesinde olduğunu vurguluyor.

Aldığı eğitimler sonucunda başarıyı yakaladığının altını çizen Atasever, çift ana dal için Hukuk Fakültesi’ne kabul edildiğini belirtiyor.

4 yıldır bölüm birincisi olan Atasever, “Değerli hocalarıma ve bizleri her alanda destekleyen; yurtiçi ve yurtdışı eğitim, fuar ve sanatsal faaliyetlerde ülkemizi ve okulumuzu temsil etmemize yardımcı olan İTO Başkanı ve Yönetim Kurulu’na çok teşekkür ediyorum” dedi.


NOT ORTALAMASI 3.94

4.00 üzerinden 3.94 not ortalamasıyla çok başarılı bir öğrenci olan Yasemin, ikinci ana dal olarak yine İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde hukuk okuyor. Başarısı sayesinde her iki bölümde de yüzde yüz burslu eğitim alıyor. Henüz 22 yaşında olmasına rağmen özgeçmişinde Türkiye’nin en saygın kurumlarının isimleri yazıyor. Son 1 yıl içinde de TBMM ve Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde staj yaptı. 


KEMAN ÇALIYOR TAKI TASARLIYOR

İngilizce ve Arapça bilen Yasemin Atasever, kendisi-ni geliştirmek için İTO Mobil Pazarlama Eğitim Programı’na, İBB Gençlik Meclisi Politika ve Diplomasi Okulu’na da katıldı. Okulunun ilk 3  yılında bölüm birinciliklerini kimseye kaptırmadı. Atasever, keman çalıyor, takı tasarlıyor, kağıt katlama (origami) ve fotoğraf sanatı ile ilgileniyor.