Henüz hayatının baharında: Her parmağında bir marifet

Haber Tarihi: 10.09.2015
Üniversitemiz Bankacılık ve Finans Bölümü 3. sınıf öğrencisi Emre Karagöz, gençlere örnek olacak bir başarı hikâyesi yazıyor. İkinci bir üniversitede İşletme okuyor, fakat CV’sinde yazılanlar bu kadarla sınırlı değil. İşte daha 22 yaşına basmasına daha 7 ay olan Emre’nin hikâyesi… 

İstanbul Ticaret Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü 3. sınıf öğrencisi Emre Karagöz, gençlere örnek olacak bir başarı hikâyesi yazıyor. İkinci bir üniversitede İşletme okuyor, fakat CV’sinde yazılanlar bu kadarla sınırlı değil. İşte daha 22 yaşına basmasına daha 7 ay olan Emre’nin hikâyesi…

Kamuoyu onu Kanal A’da 22 Mayıs’ta yayınlanan Gençlik Sahnesi programında tanıdı. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde okuyor olmaktan, İTO Fuar Takımı’nın bir üyesi olmaktan gururla söz etti. Programa davet edilme nedeni ise, CV’sinde yazılı olan bir başka özelliği idi. Ama gelin sırayla gidelim, Emre’nin kim olduğunu çocukluğundan başlayarak keşfedelim.

22 Aralık 1993 doğumlu Emre. Yani 21 yaşını bitireli çok olmadı. Fakat gencecik hayatında başarı merdivenlerini emin adımlarla tırmanıyor. CV’sinde yer vermemiş ama sesi de güzel; ilköğretim öğrencisi iken iki yıl boyunca okul korosunda yer alması boşuna değil yani.

Lisede okurken baba mesleğine merak salar ve 2 yıl kuaförlük eğitimi alır. Boş vakitlerinde babasına dükkânda yardım eder. Bugün alsa makası tarağı eline; sanatı hazır; ama hedefi başka Emre’nin.

Emre Karagöz, İstanbul Ticaret Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü 3. sınıf öğrencisi. Aynı anda bir devlet üniversitesinde ikinci ana dal olarak İşletme okuyor. Mezun olduğunda iki üniversite diploması olacak.

Zorlandığını, başka bir şey yapmaya vakit bulamadığını düşündüyseniz acele etmeyin, yazmaya henüz başladık. Emre, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde 1. sınıf öğrencisiyken Bankacılık ve Finans Kulübü’ne katılır. O sene bölüm temsilciği yapar. Sonra başkan yardımcılığı derken; bugün, aynı kulübün çalışkan başkanı…

İki üniversite ve kulüp çalışmaları ile da yetinmez, bir firmada müşteri temsilciği yaparak hayatını da kazanır. Şaşıracaksınız belki ama KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Projesi’ne de katılır ve eğitimler alır. Kariyer Proje Yarışması’nda dereceye girer. Şimdi KariyerİST’te Yönetim Kurulu Üyesi. Televizyon programına çağırılması da işte bu görevi nedeniyle…

Tüm bunlar arasında bir başka üniversitenin açtığı, Hükümet ve Liderlik Okulu’nda Siyaset Okulu’nda, Global Liderlik Forumu, Yerel Yönetimler Akademisi eğitimlerine da vakit bulur ve sertifika alır. Aynı okulda stajyer olarak çalışır ve stajını başarıyla tamamlar.
Bankacılık ve Finans Kulübü’nde dikkat çekici bir proje de geliştirir bu arada. “Gelecek İçin Tasarruf Yap” isimli projeyle, ortaokullarda tasarrufun önemine dikkat çeken eğitimler verir.

Ailesi Kastamonulu olan Emre’nin bir özelliği daha var. Üsküdar Kastamonulular Yardımlaşma Derneği’nin Gençlik Kolları üyesi. Emre, bu arada İstanbul Ticaret Odası Fuarlar Departmanı’na da dâhil oldu ve halen burada görevini sürdürüyor.


“Çok çalışmak benim tarzım”

Emre, kendini çalışkan olarak tanımlıyor. “Çok çalışmak benim tarzım. Ama sanmayın ki gece gündüz çalışıyorum. Aileme, arkadaşlarıma da vakit ayırıyorum. Üniversitede aldığım bilgileri, pratikte başarıyla uygulamak en önemli hedefim. Kişisel becerilerimi geliştirmeye çalışıyorum. Kendimi ayrıca takım çalışmasına rahatlıkla uyum sağlayabilen genç bir profesyonel olarak tanımlayabilirim. Yeni fikirlere her zaman açığım. Hedefim akademisyen olmak. İlk adımı attım bile, ALES’e girdim ve yeterli puanı aldım”